Reklamy patří SEM

Květen 2014

První fotopříběh: Zdivočelý Morello

25. května 2014 v 18:26 | Luca |  Fotopříběhy
Takže ... :)

Na svět přišel můj první fotopříběh. :) Jmenuje se Zdivočelý Morello a náplň příběhu není originální, upozorňuji. Je to taková ta klasika :) Ale komu se fotopříběh líbí, budu ráda za zanechání komentáře :)
Okdaz na fotopříběh ZDE
Vaše Luca :)

4/15! :D

24. května 2014 v 17:04 | Luca |  Aktuálně z reality
Ahojky! :)

Tak jen hlásím, že teď fotím koníky na vizitky a za rekordní čas 1 hodinu (s deseti minutovu přestávkou :D) jsem stačila nafotit 4 koně! :D A to Boonyho, Storma, Morella a Hradyho. Zbývá ještě 11 koní a jde se fotit fotopříběh na Vaše přání :3
Hezký den! :)
Vaše Luca

Challenge, nebo ne?

24. května 2014 v 14:17 | Luca |  Deníček SGB
Vítám u dalšího článku! ;)

Tantokrát bych chtěla poradit ... Rozhodla jsem se, že bych udělala nějakou challenge. Dělá jí spousta rančů a tak bych uvítala, kdyby mi někdo třeba do komentářů napsal (nebo poslal odkaz) kde je rozvrh challenge - jako např. Nejméně cený model, model co ráda fotím ... :) Děkuju a ahojky! :)

Vaše Luca

Jede se fotit!

24. května 2014 v 12:37 | Luca |  Aktuálně z reality
Takže ... :) :D

Mám dvě novinky. Ne. Mám tři novinky! :) Ale naštěstí kladný ... :D


Takže první novnika:
Dneska odjíždím na chatu a beru si s sebou koně. Takže se budete moct těšit na nové fotky, i ten fotopříběh co jsem Vám síbila ;) Také díky tomtuto focení přibudou další vizitky koní! :)
A druhá novinka:
Založila jsem novou rubriku (jak jste si asi všimkly :D) a jmenuje se "Aktuálně z reality". Do téhle rubriky budu psát co a jak - jestli se jede fotit, jestli si dávám pauzu, jestli tu nebudu ... :)
A třetí a poslední novinka:
Další uzdečka hotová! :) Ano, musím ještě přilepit otěže, ale to je to poslední :) No a je dělaná na míru naší tažné klisně Stracy. :) Takže po víkendu budou i fotky další uzdečky :)

Tak zatím papa :)
Vaše Luca

Vizitka koně: Morello

24. května 2014 v 12:09 | Luca |  Hřebci & Valaši

Morello

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Jméno: Morello
Pohlaví: hřebec
Plemeno/rasa: Tennesseeský mimochodník
Přezdívka: Mori, nebo klasicky Morello
Datum narození: 29.8. 2009
Matka: - - -
Otec: - - -
OSTATNÍ INFO

Potomci: - - -
Zaměření: všestrannost
Majitelka: Luca
Ve stáji: Golden bridle

INFORMACE O MODELU KONĚ

Rok výroby: 2007
Stav modelu: výborný, nepoškrábaný
Fotogalerie: ----->ZDE<-----
JEHO POVAHA

Morello je divočejší koník kterého bych raději doporučovala vzkušenějším jezdcům. Hrozně se leká a vykopává. Pořád ostatním hřebcům chce dokazovat, že on je boss. :DMiluje čerstvý vzduch po bouřce. To vždy pak hlasitě dožaduje, abychom ho pustili ven. Rád si v ohradě dává závody se Stormem (náš fríský hebec) a nebo dovádí sTikitanem. Jinak mimo sedlo je to moc hodný koníček a miluje drbání na kouhoutku a na krku.
(omlouvám se že foto je pořád to stejné, nemám ho totiž tolik nafocenýho ale dnes jedu na chau, tak vo budu fotit ;))


Den ve stáji - Bouřlivý den (23.5. 2014)

23. května 2014 v 22:31 | Luca |  Dny ve stáji
A je tu první záznam dne ve stáji Golden bridle :) Snad se bude líbit :)

Když bylo ráno okolo osmé hodiny ráno, Nicole (jedna naše jezdkyně) šla vyvést koně na pastvu a šla čistit boxy ještě s brigádnicema. Brigádnice dnes měly volno, díky volbám. Když Nicole dočistila boxy, koně se pořád pásly. Dnes se nejezdilo. Brigádnice si ale chtěly hrozně moc zajezdit, tak jsem jim pomohla vyčistit Borginu, Boonyho, Tikitana, Sunseta a Avantiho. Slunce už celkem hřálo a holky byly ještě na koních. Asi o hodinu později se vrátily. Vyčistily koně a vrátily je zpátky na pastvu. Ostatní koně nebyli moc aktivní, ale hříbata dováděla. Jim totiž nesnesitelné hroko a dusno nevadilo. :) Skákali, běhali, kopali, kousali, ... Nicole se držela ve stínu a když holky odjely, Nicole předala službu dalším a šla se na chvíli smočit do bazénu. Voda měla okolo 18°C, ale Nicole se v bazénu moc dlouho nezdržela. Hned se pak zase vrátila do práce a pak šla srovnat seno na seník, srovnala překážky a namazala sedla. Bylo pořád dusněji a dusněji. Bylo větší horko a Nicole nebyla schpná něco dělat. Seděla pod slunečníkem a pozorovala horkem unavené koně. I hříbata se už sklidnila a chladila se ve stínu keřů na druhém konci patsviny. President's Avanti si vyhodil z kopýtka a hryznul Tikitana do lopatky. Tikitano se bránil a pořádně prohnal Avantiho po pastvině. To bylo takové největší dobrodružství co se v tomhle počasí dělo. Nicole dostala chuť si zajezdit, ale nechtěla zbytečně zatěžovat koně. Nicole asi na hodinu usla pod slunečníkem a když se probudila, všimla si šedých mraků na obloze. Obloha se začávala protrhávat a ani ne za pět minut se sputil takový liják, že i Nocile pod slunečníkem zmokla. Studené kapky bubnovaly zběsile o slunečník a střechu klubovny a stájí. Nicole se rychle vzpamatovala a běžela pro koně do pastivny. Koně naštěstí měli ohlávky, Nicole s bouřkama počítala. "Kéž by tu tzak byly brigádnice. Všichni už zdrhli domů." odeskla Nicole když otevírala v neuvěřitelném lijáku vrata pastviny. Odvedla asi pět koní a byla mokrá že by se mohla ždímat. A koně taky. Kapalo jim z hřívy a měli povyslé uši. Hříbata hned utekla do stáje a schovali se na konci stájí. Asi po deseti minutách se Nicole podařilo odvést všechny koně do stájí. Všechny pak vytřely do scuha slámou a nasypala jim oves. Pak jim dolila do žlabu vodu a stáje zamkla. Šla domů kde se Nicole usušila a dala teplou sprchu. Pak se zahrabala do postele a četla si. Asi okolo deáté hodiny večer už usínala ...

Tak snad to někdo přečetl a jestli ano, potlesk! :D Za hodnocení budu ráda ;)
Vaše Luca

První uzdečka hotová!

18. května 2014 v 17:44 | Luca |  Mé výrobky
Ahojky! Takže naše úplně první uzdečka je na světě! :)

Doba výroby: Asi přibližně 3 dny :D (+ do toho byla škola...)
Pasuje na koně: pouze Bella
Spokojenost: 7/10

Fotogalerie: ZDE


Klisna Bella

Foťák stávkuje

17. května 2014 v 17:56 | Luca |  Deníček SGB
Ano já vím. Není to záživný článek, ale jen takové info ;)

Takže možná někdo pochytil, že jsem dělala ohlávku pro Bellu (nemá ještě vizitku). První háček:
Otěže - koženka byla moc tlustá a nevešla se do očka karabinky :( Tak jsem jako veliký inteligent (ano, veliký inteligent :D) udělala otěže z bavlnky -_- Ano, z fialové bavlnky :D No samozřejmě se to k tomu nehodí no ... :D Takže to ještě vymýšlím ale nakonec stejně otěže budou z koženky! Akorát tam nebude karabinka, ale z kancelářské svorky, takový patvar :D
Foťák - chtěla jsem Vám nafotit fotopříběh (a je to veknu :D :)) a užuž jdu fotit a můj super foťáček mi napsal: "Nabijte baterii" no a bylo to. :D Takže chvilku to potrvá :P Ale kdo si počká, ten se dočká! :D

Vaše Luca

Nové SRko Grace! :)

15. května 2014 v 18:44 | Luca |  Deníček SGB
Nové SRko Grace! :)
Vlastní Ranch Bílý Potok :)
Diplomek:

Nové SR Šíša! :)

15. května 2014 v 18:24 | Luca |  Deníček SGB
Stáj Golden bridle má nové SRko Šíšu! :)
A vlastní Ranch Olympia
Diplomek: